פגיעה בכדור הלבן – ההתחלה

פגיעה בכדור הלבן היא הפגיעה החשובה ביותר כשמתחילים לתכנן מכה.

ההבדל בין שחקנים מקצוענים לעומת שחקנים חובבים הוא בתכנון המכנה וחלוקה של שלבים כדי לשלוט בכדור.

שלב ראשון הוא פגיעה באמצע או במרכז הכדור  , אם המכה הראשונה בכדור היא חלשה מידי או חזקה מידי אז זו כבר התחלה בדרך ללמוד את הטכניקה , אם הכדור מתגלגל ישר בקו ישר בכיוון ההמשך מאיפה שפגעת בו אתה בדרך הנכונה.

זו בדיוק הדרך להתקדם בשליטה על הכדור הלבן ומשם הדרך לשליטה בכל כדור אחר תהיה קלה יותר.

מהי מכה מסובבת?

כשאנו מתכוונים להגיע לחור מסוים בשולחן אבל בדרך עומד כדור שאנחנו ממש לא מעוניינים לפגוע בו אז מצב זה נקרא מכשול או בשפת השחקנים "סנוקר"

מצב זה במשחק מחייב שליטה ברמה גבוהה הרבה יותר משחקנים מתחילים , יש צורך להימנע מפגיעה בכדור החוסם כי אז יש עבירה ואז הורדת ניקוד .

הדרך להתמודד היא לפגוע בשולי השולחן ומשם בכדור הרצוי או לתת מכה מסובבת שתעקוף בסיבוב את המכשול אך מכה מסובבת היא עניין למקצוענים או לשחקנים ותיקים שגם אחרי שנים של אימונים מאוד מאוד קשה לפגוע בכדור המטרה .

הפתרון? 

להתאמן הרבה יותר על מכות מסובבות.

איך משיגים שליטה מדוייקת?

נניח ומתאמנים הרבה זמן אפילו שנים וחושבים שמבינים כבר ויש לכם אסטרטגיה בביליארד למשל ויודעים שחוץ מהמכה בכדור הלבן מה יקרה גם בכדור השני או מה רוצים שיקרה ,

השאלה שצריך לשאול וכך לתכנן היא מהסוף למשל איפה רוצים שהכדור ייעצר לאחר שיפגע  , האם שיחזור לאחור? האם שיתקדם מעבר למכה ?  

להלן תכנית לדוג' : 

פגיעה בחלק העליון של הכדור תגרום לו להתקדם מעבר למכה.

פגיעה בחלק התחתון של הכדור זה אומר שהוא יחזור אחורה לאחר המכה.

אם מכים יותר מידי למטה בחלקו התחתון של הכדור אז זה עלול לגרום לכדור לקפוץ ואפילו לעוף מהשולחן דבר שיגרום לעבירה ולהורדת ניקוד.

פגיעה מדוייקת במרכז הינה לפעמים הכי טובה כי אז בכח הנכון הכדור פשוט ייעצר מיד לאחר הפגיעה או יזוז טיפה מהפגיעה.

 

 

 

 

מאמר 20% post production 

ספורט תחביב והנאה